Červený nábytek – vytvořte útulné uspořádání s intenzivním akcentem!

Zařídit útulný interiér může být náročné. Do teplého prostoru se vyplatí zařadit barevné akcenty, které ho oživí a dodají mu charakter. Červený nábytek, šikovně sladěný s dalšími prvky, je dokonalým způsobem, jak vytvořit příjemný a zajímavý interiér. Podívejte se, jak na to. 
czerwone meble

Originální nápady na červené křeslo do obývacího pokoje, ložnice a předsíně

Pokud má být červená barva v místnosti jen malým akcentem, bude skvělým řešením výrazné červené křeslo. Dobře se hodí do obývacího pokoje, haly, ložnice i do pokoje pro mládež. Jaký styl byste měli zvolit? Zajímavý červený nábytek do obývacího pokoje se hodí do různých uspořádání. Modne propozycje to:

-křeslo usak - v různých provedeních, na dřevěných nohách nebo na pevném podstavci,

-minimalistické červené křeslo ve skandinávském stylu,

-nízké moderní křeslo z ekokůže,

-prošívaný, klasický model

-komunistický styl,

-rozkládací křeslo do pokoje pro mládež,

-sako křeslo, pufa.

Je třeba se rozhodnout, jakou barvu stěn zvolit k červenému nábytku, aby interiér působil útulně. Ujistěte se také, že máte dekorace a doplňky, které ladí s nábytkem.

czerwone meble do pokoju

Červený nábytek: vzorovaný nebo jednobarevný?

Sázíte na červený dům? Nábytek v tomto barevném provedení vás zajímá? Červené křeslo jako barevný akcent je hit! JPokud se vám zdá červená barva na celém nábytku příliš intenzivní, ale nechcete se jí vzdát úplně, je ideálním řešením křeslo s čalouněním s květinovým vzorem. Červená pak bude ještě jemnějším akcentem. Dáváte přednost klasičtějším řešením a volíte světlý nábytek? Zjistěte, jaká barva stěn se nejlépe hodí k bílému nábytku!

Který nábytek do červeného pokoje se vyplatí vybrat?

Kromě křesla by se v útulném pokoji hodila i červená pohovka. Můžete se také rozhodnout pro výraznou červenou knihovnu, komodu nebo konferenční stolek. Nic nebrání tomu, aby byla červená pouze část nábytku, například přední část skříně nebo deska stolu. Kombinace červené se dřevem, ale také mléčného skla a bílé vypadá krásně.

Umírněnost v designu zaručuje úspěch

Můžete vsadit pouze na prvky v živé barvě nebo zvolit doplňky, kterým dominuje tento ohnivý odstín. Červený domov? Nábytek pro tento typ interiéru je jistě alternativou pro odvážné. Při zařizování domova proto buďte střídmí v barevných doplňcích a nepřeplňujte jedno místo mnoha různými barvami, vzory a texturami. Eklektický styl může fungovat, ale musí být použit obratně a jeho jednotlivé prvky by spolu měly korespondovat.

czerwona sofa

Hvězda útulného obývacího pokoje - červená pohovka

Dobrým příkladem barevných akcentů, které může poskytnout červený nábytek do obývacího pokoje, jsou pohovky nebo rohové sedací soupravy v této barvě. Mohou být ústředním bodem prostoru a upoutat pozornost na světlých stěnách nebo neutrálním nábytku. Krásnou červenou pohovku v interiéru často doplňují stylové polštářky, obvykle v mírně tlumených barvách, nebo hřejivá deka, která podporuje relaxaci. Útulný interiér obývacího pokoje lze doplnit také dalšími drobnými doplňky v červené barvě - akcentem na obraz nebo obalem na květináč.

czerwone meble do salonu

Nejlepší barevné kombinace s červenou

Pokud se rozhodujete pro červený nábytek, vyplatí se vědět, jaké barvy se k němu nejlépe hodí. Kromě neutrální bílé a šedé se dobře hodí béžová a teplé barvy dřeva. Ta jistě dodá interiéru útulný nádech. Pomohou vám také rozhodnout, jaká barva stěn je k červenému nábytku nejvhodnější. Dobrá je také volba kontrastních nebo doplňkových barev, ale odvážnějších. Také nemusí nutně zdůrazňovat zamýšlenou útulnost interiéru. Jakou barvu zvolit pro svůj obývací pokoj? Podívejte se na náš blog!