Jaká barva stěny k hnědému nábytku?

Hnědý nábytek je jedním z nejuniverzálnějších kusů interiérového designu. Lze je úspěšně použít v jakékoli místnosti i v různých uspořádáních. Čtěte dále a zjistěte, s čím kombinovat hnědý nábytek - jakou barvu stěn zvolit? 
jaki kolor ścian do brązowych mebli

Jaká barva stěny k hnědému nábytku?

Hnědá je velmi univerzální barva, která vypadá dobře téměř v každém prostředí. Abyste si však byli jisti, že efekt vašeho zdobení ocení i ostatní, vyplatí se na to vsadit:

-světlé, přírodní barvy (bílá, béžová, světle hnědá atd.) - např. kombinace béžové stěny - hnědý nábytek, který se velmi často objevuje v minimalistických, moderních a skandinávských interiérech.

-Zemské barvy (hnědá, zelená, žlutá) - zde se vyplatí použít všechny odstíny: světlé i tmavší.

Podívejte se také na moderní nábytek do obývacího pokoje wenge!

beżowe ściany brązowe meble

-Výrazné kontrasty (tmavě modrá, fuchsiová, červená) - skvělé pro odvážné retro, vintage a folklórní prostředí.

-Tmavé barvy (černá, grafitová, bordó) - hnědá vypadá skvěle i s tmavými odstíny. Je však důležité to nepřehánět. Stačí je použít na 1 stěnu.

-Pastelové barvy (pudrově růžová, špinavě růžová, mátová, modrá) - ty vyzdvihnou hnědý nábytek do popředí.

Ale tím to nekončí. Hnědý nábytek vypadá dobře také s tapetami nebo obklady stěn. Proto se často kombinuje s betonem v podkroví nebo s cihlami v industriálním stylu.

Kolor ścian do brązowych mebli

Samozřejmě je třeba vzít v úvahu, že existuje mnoho různých odstínů hnědé. Tmavě hnědý nábytek je proto zvláštním případem. Jakou barvu stěn pro ně zvolit? Světlé barvy jsou bezpečnou volbou, ale stále oblíbenější jsou i odvážné kombinace. Mezi nimi dominují šťavnaté kontrasty a sytě červená, zelená, modrá a fialová. Je však důležité dodržet poměr 7:2:1 (základní barva - doplňková barva - kontrastní barva). 

Vzhledem k tomu, že kontrastní barva by neměla tvořit více než 10 % celkového uspořádání, doporučuje se použít ji pouze na jedné stěně. Na ostatních lze použít světlejší doplňkovou barvu. Interiér tak získá pocit hloubky, aniž by byl zahlcen přílišným množstvím kontrastů. Velmi oblíbeným řešením je také vymalování stěn šedou barvou, která dobře ladí se světle hnědým nábytkem i tmavšími odstíny.

kolor ścian do brązowych mebli

Šedé stěny hnědý nábytek

Odstíny šedé jsou určeny těm, kteří hledají nadčasový nápad na design interiéru. Kombinace hnědého nábytku s šedými stěnami dobře funguje v moderních a minimalistických interiérech, stejně jako v klasičtějších retro, scandi nebo boho interiérech. Spojení těchto dvou barev nabízí také velkou volnost při výběru doplňků.

ciemnobrązowe meble - jaki kolor ścian?

Chcete vědět, s čím kombinovat šedé stěny s hnědým nábytkem - jaké doplňky zvolit? Záleží na tom, v jakém stylu si byt zařizujete. V podkrovním stylu můžete jistě použít lité betonové dekorace. Pro domov ve skandinávském stylu zvolte přírodní nebo imitaci dřeva. Pro boho vzhled použijte světlé látky a ručně tkané macramé dekorace na zeď. Díky nim bude váš interiér ještě útulnější. 

Hnědé pohovky s funkcí spaní, stoly a židle, stejně jako knihovny a vitríny budou ve vašem obývacím pokoji určitě vypadat perfektně!

Potřebujete další inspiraci? Podívejte se, jakou barvu zvolit pro svůj obývací pokoj!