Jaký je rozdíl mezi pohovkou a rozkládací pohovkou? A jaký je rozdíl mezi pohovkou a rozkládací pohovkou? Zjistěte více o oblíbených modelech!

Nastal již čas vybrat si čalouněný nábytek pro váš domov? Nebo plánujete vyměnit svůj současný model za novější? Pohovka, gauč nebo rozkládací pohovka? Jaké jsou rozdíly? Který si vybrat? Přečtěte si náš článek a objevte všechny modely čalouněného nábytku!
Czym się różni sofa od kanapy

Pohovka vs. gauč

Čalouněný nábytek pro lenošení se liší nejen názvem. Dokonalým příkladem je věčné dilema, které mnoha lidem nedá spát: pohovka, nebo gauč.? Rozdíl je především v možnosti pohodlného odpočinku. Základem pohovky je skříň, která nabízí možnost pohodlného rozložení. Hlavními výhodami jsou univerzálnost, praktičnost a snadná přeměna nábytku ze sedačky na postel. Naproti tomu pohovka v obývacím pokoji původně možnost rozložení nenabízela. Dalo se na něm pohodlně sedět i ležet, ale kus nábytku měl stále jednu podobu, bez možnosti rozložení. Jeho hlavní výhodou bylo velké pohodlí - mnohem větší než u pohovky.

Pohovka má níže umístěný sedák, který je mimořádně měkký. Na tuto otázku je těžké odpovědět jednoznačně: pohovka nebo gauč? Je třeba mít na paměti, že pohovky jsou polohovatelný nábytek a sedací soupravy nikoli, což je z hlediska praktičnosti výrazně odlišuje. Sedací soupravy jsou praktickým nábytkem do obývacího pokoje, který má mnohostranné využití. Sedací soupravy jsou výrobky, které splní i ty nejnáročnější požadavky na pohodlí a relaxaci.

Wersalka co to

Versa - co to je?

Pohovka byla vytvořena podle vzoru multifunkčního nábytku, který byl určen k sezení i spaní. Podobné úkoly měly i americké pohovky a gauče. Současná podoba nábytku se rozšířila ve třetí čtvrtině 20. století. Název "Versailles" pochází od královského paláce Versailles nedaleko Paříže. Jedná se o kus nábytku, který lze funkčně i vzhledově zařadit mezi pohovku a gauč. Je určena pro maximálně tři osoby. Jeho základem je obdélníková skříňka, do které se ukládají ložní soupravy, a dva čalouněné rámy, které jsou ke skříňce a k sobě navzájem připojeny kovovými spojkami.

Jeho vývoj je velmi jednoduchý. Zvednutím jednoho rámu je zaručeno pohodlné opěradlo a nábytek lze používat k sezení a odpočinku během dne. Poloha rámu vytváří místo na spaní a ležení. Rozkládací pohovka má obvykle kratší bočnice, které jsou obvykle opatřeny madly. Jedná se o univerzální kus nábytku, který se dobře uplatní i v malém prostoru. Je to dobrá volba pro malou garsonku, kde je důležitý každý centimetr prostoru. Přes den bude sloužit jako místo k sezení a v noci jako postel

Pohovka nebo rozkládací pohovka?

Na tuto otázku je těžké odpovědět jednoznačně: pohovka nebo rozkládací pohovka? Stojí za to zvážit hlavní rozdíly mezi těmito dvěma kusy nábytku:

-Pohovka a rozkládací pohovka se liší funkčností,

-Rozkládací pohovka je rozkládací, pohovka nikoli,

-Pohovka je obvykle pohodlný kus nábytku s velkou plochou, zatímco rozkládací pohovka šetří místo,

-Na rozdíl od rozkládací pohovky má pohovka obvykle mnoho polštářů.

Tapczan a wersalka

Rozkládací pohovka je často zaměňována s rozkládacím gaučem. Oba kusy nábytku mají podobnou strukturu, tvar a čalounění. Přesto se od sebe výrazně liší. Rozkládací pohovka je pevnější a její konstrukce je složitější. Vizuálně vypadá lépe v ložnici než v obývacím pokoji. Rozkládací pohovka má často speciální stěnu, která může sloužit jako opěradlo a zároveň určuje umístění tohoto kusu nábytku přímo u stěny.

Sofa czy wersalka
Tapczan a wersalka

Rozkládací pohovka je mnohem praktičtější. Je pohodlnější než rozkládací pohovka a má lepší a estetičtější vzhled. Zdobená polštáři a přehozem pomáhá vytvářet hřejivou a útulnou atmosféru, takže v obývacím pokoji vypadá dobře. Rozkládací pohovka se hodí jak do ložnice, tak do obývacího pokoje. Jeho vzhled lze upravit podle stylu, v jakém je interiér zařízen. Rozkládací pohovka obvykle vypadá nejlépe v klasickém a tradičním uspořádání.

Jaký čalouněný nábytek je nejlepší volbou do obývacího pokoje? Stojí za to zvážit několik možností. Zvažte, co od produktu očekáváme. Jaké vlastnosti by měl mít? Má to být místo pouze k sezení, nebo i ke spaní? Odpovědi na tyto otázky vám umožní vybrat ideální variantu.