Hořčicová barva v interiéru – jaký nábytek se k této barvě hodí?

Trh s interiéry je velmi dynamický, pokud jde o módní barvy v našich domovech. Dnes vládne lahvově zelená, tmavě modrá, bordó a hořčicová. Jak ji tedy sladit s ostatními prvky v našem domě, abychom dosáhli krásného designového souladu?
kolor musztardowy we wnętrzach

Hořčicová barva - jaká je to barva?

Hořčicová barva pochází, jak snadno uhodnete, ze žluté rodiny. Je to sytý, špinavý, lehce zemitý odstín a především je to multifunkční barva, protože se skvěle hodí do každého prostoru. Vypadá stylově a kromě funkce oživení daného prostředí přináší i velmi hřejivou, útulnou atmosféru. Je spojována s vitalitou a svěžestí, což je ideální prvek, který rozzáří místnost a dodá jí pozitivní nádech. V porovnání s barvami, jako je vanilková, kanárková nebo citronová, je hořčicová barva mnohem promyšlenější a snáze se kombinuje s dalšími barevnými prvky umístěnými v daném prostoru.

z czym łączyć kolor musztardowy

Jaká barva se hodí k hořčici?

Tato výrazná barva má mnoho výhod, ale pokud se kombinuje se stejně výraznými barvami, může v místnosti vzniknout určitý chaos. Další velmi důležité pravidlo pro tuto barvu zní: vyhněte se kombinaci hořčicové s jinými zemitými tóny, protože místnost se stane jednotnou, a to je již první krok k neúspěchu interiérového designu.

Tato barva se nejlépe cítí ve společnosti barev, jako je bílá, černá a šedá. Proč? Pravidlo je jednoduché - protože proti nim vyniká. Velmi chytrým, ale odvážným krokem může být kombinace této barvy s lahvově zelenou, vínovou, tmavě modrou nebo zlatou. Tato barevná kombinace zajistí požadovaný designový efekt. Doplňky v této barvě, jako jsou polštáře, přehoz na postel, váza nebo stojací lampa, budou dokonalým živým akcentem v neutrálním prostředí. Máte rádi výraznější odstíny? Zvolte grafit! S čím ji můžete kombinovat?

Na druhou stranu dalším zajímavým řešením může být pořízení čalouněné rohové sedačky s hořčicí nebo dokonce křesla do obývacího pokoje. To vytvoří moderní efekt a dodá zvolené kompozici nábytku šmrnc.

S čím kombinovat hořčičnou barvu?

Způsob kombinace hořčicové barvy s jinou barvou nebo nábytkovými prvky závisí na místnosti, ve které se nacházíte.

Hořčicová barva v obývacím pokoji - při tomto typu uspořádání je třeba vzít v úvahu, že se jedná o prostor pro každodenní odpočinek, ale také pro přijímání hostů. Abyste dosáhli efektu elegance, vyváženosti, ale také útulné atmosféry, vyplatí se vsadit na to, že tuto barvu necháte proniknout alespoň do jedné ze stěn a zkomponujete ji s neutrální barvou, např. v šedém odstínu. Obývací pokoj tak získá moderní charakter a bude vypadat velmi zajímavě. Při rozhodování o doplňcích pro tento prostor je třeba vzít v úvahu jejich rozmístění - musí být bodově rozmístěny po celé místnosti. Pokud je obývací pokoj zařízen ve dvou barvách, například v tmavě modré a hořčicové, je vhodné jej zjemnit béžovou.

Hořčicová barva v ložnici - v tomto případě by zde měly hrát hlavní roli doplňky v hořčicové barvě, které v kombinaci s barvami, jako je námořnická modř, bordó, zlatá nebo lahvově zelená, místnost dokonale oživí, bude elegantní a mimořádně stylová. Nezapomeňte však zvolit doplňky v této barvě, protože hlavní funkcí této místnosti je relaxace.

meble w kolorze musztardowym

Hořčicová barva v koupelně - v tomto typu místnosti je vzhledem k její malé velikosti nutná střídmost. Nedoporučuje se nechat tuto barvu na všech stěnách nebo obkladech, protože můžete získat nechtěný efekt unavených očí. Výběr několika obkladů v této barvě, které zkombinujete s jinou tlumenou barvou, je již mnohem chytřejší a zajímavější krok. V koupelně se doporučuje umístit doplňky, jako jsou ručníky, koš na prádlo nebo závěsná lampa, v této barvě. Rozhodně jsou bezpečnější.

Hořčičná barva v jídelně - jídelna je místem, kde se rodina schází u společného jídla. Zde je na prvním místě úsměv a pohoda. Hořčicovou barvu lze vnést do prostírání nebo i do nádobí v podobě talířů či stolního servisu. Další řešení? Hořčicová váza s nesčetným množstvím bílých tulipánů. Pro milovníky květin v květináčích může být ideální nákup hořčičných závěsů pro tyto druhy rostlin.

Nábytek v barvě hořčice!

Tato krásná, elegantní, ale mimořádně multifunkční barva se vedle doplňků a barvy stěn skvěle uplatní jako barva nábytku. Někdy stačí jediný kus nábytku v této barvě, aby oživil a dodal prostoru moderní vzhled. Pravděpodobně jedním z nejoblíbenějších kusů nábytku v hořčicích jsou rozkládací pohovkydvojsedáky nebo trojsedáky. Dalším nápadem mohou být rozkládací rohové skříně nebo rohové skříně s funkcí spaní, které velmi často nacházejí své místo v centrální části obývacího pokoje. Bude to zajímavý akcent, zejména pokud na stěnách převládají neutrální barvy, jako je bílá, šedá nebo béžová. Pohodlné křeslo může také oživit místnost. Jemnější, ale stejně výrazný akcent lze nalézt v barvě pufů bez nohou nebo podnožek.

narożnik w kolorze musztardowym

K jakému stylu se hořčicová barva hodí?

Zařízení domu nebo bytu není snadná záležitost. Nejprve je nutné si vše představit, aby bylo možné vybraný vysněný nábytek logicky rozmístit. Na ty, kteří se do toho pouštějí poprvé, čeká mnoho nástrah a rozhodnutí, která se nakonec mohou ukázat jako chybná. Nebude se to týkat jen barev na stěnách v jednotlivých místnostech, ale také nábytku, který mohl být zvolen nesprávně, např. nevhodně pro zavedený styl celého domu.

dodatki w kolorze musztardowym

Moderní styl může poskytnout velkou volnost, protože se vyznačuje tlumenými odstíny, moderním designem a nádechem minimalismu, do kterého hořčicová barva jistě zapadne. Pokud se hostitel rozhodl pro přírodní akcent v místnosti, například dřevěný prvek, je hořčicový odstín ideální!

K začlenění této barvy do skandinávského stylu stačí jediný prvek. Duo šedé a hořčicové nebo bílé a hořčicové barvy jistě vytvoří soudržný a velmi elegantní design. Hořčicová barva se hodí k italskému stylu, protože kombinace jednoduchosti a nádechu extravagance s dávkou žluté je senzačním způsobem, jak dosáhnout úspěšné stylistické konfigurace.

Doplňky v barvě hořčice

Pro ty, kteří si nejsou zcela jisti hořčicovou barvou čalounění nebo stěn, ale přesto chtějí ve svém interiéru něco změnit, doporučujeme doplňky v hořčicové barvě, například: koberec, vázu, květinový obal nebo polštáře.. Často jsou dobrým řešením i závěsy, které jsou prvním krokem k tomu, abyste si barvu nadobro zamilovali. Důležitá je umírněnost a správná kombinace všech prvků v místnosti tak, aby se do interiéru zbytečně nevnášel chaos. Hořčicová je půvabná barva, takže se jistě bude líbit jak začátečníkům, tak i těm, kteří mají s organizací interiéru zkušenosti. Jakou barvu byste měli zvolit pro svůj obývací pokoj? Inspirujte se našimi aranžemi!

dodatki kolor musztardowy